Praktikakogukonna tänusündmus

Pedagogicumi juhataja valimise õnnitlemine

Pedagogicumi nõukogu valis Pedagogicumi juhataja

Inimesed auditooriumis loengul

23. oktoobril 2023 toimus Tartu Ülikooli õpetajakoolituse praktikakogukonna sügisseminar

#sisseastumine
TÜ HI raamatukogu

2023. aasta õpetajakoolituse vastuvõtt Tartu Ülikoolis

Kaitstud doktoritööde virn
#õpetamine #tunnustamine
Lillesülem

Kutseõpetaja õppekava praktikasüsteem sai kvaliteedi tunnusmärgi aastateks 2023-2027

Otsi uudist

Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • uudis
Haridus- ja kasvatusvaldkonna doktorante, teadureid ja õppejõude kutsutakse esitama kaastöid Eesti Haridusteaduste Ajakirja erinumbrisse, mille teemavaldkond on varajane emakeele ja teise keele õpe.
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • uudis
Sel aastal kandideerib Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse 9393 inimest, kes esitasid kokku 12 811 avaldust.
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
15. juunil lõpetab Narva kolledžis klassiõpetajate ümberõppekursuse 26 Narva, Kohtla-Järve ja Tallinna õpetajat, kes soovivad hakata järgmisest õppeaastast õpetama eesti keeles.
  • pressiteade
17. mail tunnustati digiõppe kvaliteedi kevadseminaril parimate e-kursuste autoreid. Digiõppe tipptaseme vääriliseks hinnati Tartu Ülikooli kursused „Majandusõigus“, „Õpetajaeriala karjäärivalikuna“ ja „Political Developments in the Baltic Sea Region“.
  • #tunnustamine
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • uudis
29. aprillil toimus ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses õpetajakoolituse praktikakogukonna kevadkool.
  • uudis
Hele-Mai Viltrop ja Joonas Asumets osalesid Tartu Ülikooli teaduskooli programmis „Talendid Tartusse!“ noore õpetaja projektis.
  • uudis
Seoses üleminekuga eestikeelsele õppele on Eesti Keele Instituut saanud väga suure ülesande – luua muukeelsete õpetamiseks üheksa kvaliteetset õppekomplekti.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja Maria Toomi lugu õpetajaametist.
  • uudis
18.–22. märtsini käib mööda Eestimaad Tartu Ülikooli tuur „Eesti otsib õpetajat“, et inspireerida noori valima õpetajaametit.
  • #õpetamine
  • pressiteade
​​​​​​​4. märtsil Tartu Ülikooli Narva kolledžis toimunud infopäeval tutvustati Ida-Virumaa õpetajatele ja koolijuhtidele täiendus- ja ümberõppe ning keelelähetuse ja -praktika võimalusi, et toetada neid eestikeelsele õppele üleminekul.
  • #ühiskonnale
  • uudis
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
  • #kestlikkus
  • uudis
Jaanuari lõpus toimub Tartu Ülikoolis digikoristusnädal.
  • #kestlikkus
  • uudis
15. detsembril lõpetab 73 osalejat suure abivajaduse ja riskikäitumisega noortega töötavate spetsialistide koolituse, mille pani Sotsiaalkindlustusameti tellimusel kokku Tartu Ülikooli Narva kolledž.
  • uudis
Tartu Ülikool pakub ülikooliõpinguist huvitatuile võimalust tulla tudengivarjuks. Päev üliõpilasega on hea viis tutvuda huvipakkuva eriala õppetööga ja saada osa tudengielust.
  • pressiteade
10. detsembrini kestab Vikipeedia terminivõistlus, milles oodatakse kirjutama ning täiendama eestikeelseid lühiartikleid teaduslike mõistete teemal.
  • uudis
Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.
  • #ülikoolist