30. märtsil toimub haridusteaduslik seminar Jaan Valsineri, Aleksandar Baucali ja Francesco Arcidiaconoga

30. märtsil toimub seminar Jaan Valsineri (Aalborgi Ülikool), Aleksandar Baucali (Belgradi Ülikool) ja Francesco Arcidiaconoga (University of Teacher Education BEJUNE), teemaks „Põhiprobleemid tänapäeva haridusteoorias ja -praktikas: kuidas valmistada uusi põlvkondi ette tulevikuks ning lahendada ebavõrdsust ühiskonnas“. Kõik kolm kõnelejat on Tartu Ülikooli külalisprofessorid.

Seminar toimub Tartus aadressil Jakobi 5 ruumis B148 kell 10.00 kuni 13.45. Samuti saab seminariga liituda Zoomi vahendusel.

Haridus- ja kasvatusteaduste teadlased, õppejõud ja doktorandid ning teised teemast huvitatud on teretulnud seminariga ühinema. Kohapeal osalemiseks on registreerumine suletud, veebi vahendusel ühinemiseks registreeruma ei pea.

Päevakava

10.00-11.30 Jaan Valsineri, Aleksandar Baucali ja Francesco Arcidiacono ettekanded

11.30-12.15 Lõunasöök

12.15-13.45 Arutelu esinejatega, moderaator Äli Leijen

Üritus toimub Tartu Ülikooli ASTRA projekti PER ASPERA haridus- ja kasvatusteaduste doktorikooli raames, mida toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Kaitstud doktoritööd

Helin Semilarski kaitseb doktoritööd „An assessment of biology learning and an evaluation of biology self-perceptions by upper secondary school students related to biological literacy“

01.08.2022
Margus Pedaste

Professor Margus Pedaste jõudis maailma enimviidatud teadlaste hulka

01.08.2022

Laste ja noortega filosofeerimine kriitilise mõtlemisoskuse arendajana

Laste ja noortega filosofeerimine kriitilise mõtlemisoskuse arendajana - teadusrakk Tartu Ülikoolis.
29.07.2022