Toimus Tartu Ülikooli partnerite praktikakogukonna talvekool


23. ja 24. märtsil 2016 toimus Põlvas hotellis Pesa TÜ praktikakogukonna talvekool. Tegemist on ESF programmi "Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses sh õpetajakoolituse koolituspraktika ja Kutsehariduse maine tõstmine, õpipoisiõppe laiendamine“ (PRÕM) Tegevuse 8.5 "Õpetajakoolituse praktika arendamine" raames kavandatud tegevusega.

Talvekooli kahel päeval osales 40 õpetajat ja koolijuhti TÜ partnerkoolidest.

Õpetajad said kuulata põnevaid ettekandeid ja osaleda praktilistes töötubades. Talvekoolis tegid ettekandeid nii üldhariduskoolide õpetajad kui ülikooli õppejõud õpetajate jaoks olulistel teemadel.

Dagmar Kutsar tutvustas teadlaste uut teoreetilist lähenemist lapsele ja lapsepõlvele. Ühtlasi rääkis ta Eesti lapse heaolu uuringute tulemustest rahvusvahelisel tasandil. Kuulajad said ettekande käigus esitada täpsustavaid küsimusi ja kommentaare - tekkis mõnus dialoog esineja ja kuulajate vahel.

Egle Säre tutvustas lähemalt õpetajakoolituse kutseõpingute alusmooduli „Õppe kavandamine“ sisu, arenguid ning seoseid praktika jooksul antavate ülesannetega. Grupitööna toimusid kogemustevahetused mentorõpetajate ja koordinaatorite vahel, millele järgnes arutelu ja ettepanekud edasiseks arendustööks.

TERA esindajad Marjeta Venno ja Urmo Uiboleht külastasid oma kooli esindusgrupiga veebruari lõpus viit Rootsi kooli. Nende eesmärk oli uurida koolide keskkonda (sh ruumilahendusi), kaasagseid õppevorme, lõimitud õppe ja tugisüsteemide korraldamist ja toimimist ning õpihuvi toetamise võimalusi. Nad jagasid õhinaga õppereisil saadud kogemusi. Kõige suuremaks erinevuseks võib pidada seda, et kui Eestis ollakse orienteeritud rohkem tulemusele, siis Rootsis jälgitakse hoolikamalt tööaega, et õpetajad üle ei töötaks.

Kuulajate vaieldamatuks lemmikuks oli Väike-Maarja Gümnaasiumi kõige õpilassõbralikum õpetaja Indrek Lillemägi. Ta rääkis ehedalt refleksioonist oma koolis töötamise kogemuse kaudu  ning vaatamata pika päeva lõpule pani kõigi silmad särama.

Kohalolijate soovidest jäi kõlama, et tulevikus tahetakse meeleldi kuulda veel alusmooduli ainetest, supervisioonist, kuid sooviti ka praktilisi koolitusi mentorõpetajatele.  Suur tänu kõigile aktiivse osalemise eest ning kohtumiseni suvekoolis.

 
Lisainfo: Merlin Juur, partnerkoolide koordinaator, kontakt: merlin.juur@ut.ee