Ligi 100 õpetajat õpivad Tartu Ülikoolis programmeerimist õpetama

Ligi 100 õpetajat ja huviringide juhendajat saavad sel õppeaastal Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi programmeerimiskursustel ülevaate, kuidas nii arvutite kui ka Android mobiilirakenduste programmeerimistkoolitunnis ja huviringides õpilastele huvitavalt ja efektiivselt edasi anda.

„Aitamaks õpetajatel saada tuttavamaks programmeerimisega ja alustada programmeerimise õpetamisega, jätkame eelmisel õppeaastal alustatud populaarse programmeerimiskoolitustega õpetajatele,“ sõnas kursuse eestvedaja, TÜ informaatika didaktika assistent Tauno Palts, lisades: „Selleks, et õpetajatel oleks lihtsam õpilasi programmeerimise juurde viia, valmivad kursuse käigus ka õppematerjalid.“

Reedel, 5. septembril algaval kursusel keskenduvad II ja III kooliastme õpetajad ja huviringide juhendajad programmeerimiskeskkonnale Scratch. Alates septembri lõpust pühenduvad IV kooliastme õpetajad ja huviringide juhendajad programmeerimiskeelele Python. Lisaks on kevadel tulemas veel Androidi mobiilirakenduste programmeerimise kursus (MIT App Inventor).

Paltsi hinnangul saab programmeerimist õpetada erinevates vanuseastmetes ja praktiliselt igas koolis. „Programmeerimistundide lisamine kooli tunniplaani on uus ja huvitav võimalus koolitundide värskendamiseks. Programmeerimine on kindlasti valdkond, millest õpilased võiksid koolis saada kasvõi esialgse ettekujutuse,“ sõnas Palts, tõdedes, et kursuse üheks eesmärgiks on tõsta läbi koolitunnis toimuva programmeerimisõpetuse noorte huvi IT hariduse vastu, mis on Eestis üks kiiremini arenevaid valdkondi.

Koolitusi viiakse läbi HITSA tellimusel ProgeTiiger programmi raames.

Info ja koolid, kes kursustel juba osalenud, leiab http://www.progetiiger.ee/opetajakoolitus.

Kuula ka Tauno Paltsi intervjuud Vikerraadiole.

Lisainfo: Tauno Palts, TÜ informaatika didaktika assistent, tel: 53 481 877, e-post: tauno.palts [ät] ut.ee.