Õpetajahariduse häkaton võimaldab üliõpilastel õpingute kohta arvamust avaldada

Kas oled kunagi mõelnud, mida kõike saaks teisiti teha, et õpinguid põnevamaks, õiglasemaks ja asjakohasemaks muuta? Või oled tundnud, et semestri lõpul õppeainetele antud tagasiside ei muuda justkui mitte midagi? Mis oleks, kui looksime koos õpetajahariduse unistuste õppekava?

Reedel, 25. märtsil kell 14.00–18.00 toimub haridusteaduste instituudis (Jakobi 5, ruumid 115 ja 116) Õpetajahariduse häkaton, kuhu ootame kaasa lööma kõiki õpetajahariduse õppekavade üliõpilasi või hiljuti lõpetanud vilistlasi. Toimuvad ettekanded ja põnevad vestlusringid. Päeva lõppedes loositakse kõigi osalejate vahel rohkelt auhindu. Peaauhinnaks on kvaliteetsed juhtmevabad kõrvaklapid! Lisaks on võimalik tutvuda uue õppehoone nurgatagustega. Häkatonil kogutud ideedele tuginedes on instituudil võimalik arendada senisest veelgi kaasahaaravamaid ja eesmärgipärasemaid õpinguid ning leida lahendusi õpingutega seotud murekohtadele.

Osalejate arv on piiratud. Registreerumine on lõppenud!

Ajakava:

14.0014.20   Ürituse juhatab sisse instituudi juhataja Äli Leijen ning ettekande üliõpilaste tagasiside väärtusest õppevaldkonna arendamisel teeb instituudi asejuhataja õppe alal Pille Nelis

14.20–15.00   Neuroteadlase Jaan Aru ettekanne "Miks inimaju õpib?" 
Oleme harjunud mõtlema, et õppimine käib väljast sisse – materjalid trukitakse mõistusesse. On aga ka hoopis teistsugune viis, kuidas õppimisest mõelda: õppimine sõltub peamiselt sellest, mis ajus õppimise hetkel juba olemas on. Arutame varasemate teadmiste ja sisemise motivatsiooni rolli õppimises.

15.00–15.20   Kohvipaus
15.20–15.30   Arutelude tutvustus ja väike soojendus
15.30–17.15   Aruteluringid õpingute kohta arvamuse avaldamiseks, olemasolevate või uute traditsioonide ja ürituste arendamiseks, tuleviku ülikooli visualiseerimiseks ja uute huvitavate õppeainete ideede loomiseks. Kasutame erinevaid loovustehnikaid ja soovitame juba enne ürituse algust pisut mõtiskleda, mida olulist tahaksid haridusteaduste instituudis õppimise kohta kindlasti edasi öelda.
17.15–17.45   Kokkuvõtted kõigist aruteluringidest
17.45–18.00  Ürituse lõpetamine ja auhindade loosimine. Auhinnalaualt leiab JBL Live Pro+ juhtmevabad kõrvaklapid, põgenemistoa EscapeTartu kinkekaardi, kolm kinkekotti uute toodetega Salvestilt, kolm kinkekotti Tartu linna meenetega, kolm kinkekotti haridusteaduste instituudi meenetega, kaks kunstiõpetuse õpetaja Ave Avalo maali ja kolm kinkekotti Tartu Ülikooli üliõpilasesinduselt. 
18.00–19.30  Suupisted ja kook. Soovijatel on võimalik osaleda uue maja ekskursioonil.

 

Üritusel tuleb kanda kaitsemaski.

Tuleviku kujundamine algab täna - tule ja ütle sõna sekka!

 

Üritust toetavad:

Põgenemistuba EscapeTartu

Tartu Linnavalitsus

Salvest

Image
Toetajad: EscapeTartu, Tartu linn, Salvest
Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Joonas Asumets ja Hele-Mai Viltrop, kõrvuti portreed

Gümnaasiumist ülikooli, ülikoolist unistusteni

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: eestikeelsele õppele üleminekut toetav õppevara – kuidas tagada kvaliteet?