Õpilaste kogemused seoses aktiivsete ainetundide ja vahetundidega

Evelin Mäestu, Ingrid Koni, Egle Säre, Kristi Vaher (liikumis- ja sporditeaduste nooremteadur), Getter Marie Lemberg (liikumisharrastuse nooremteadur)

dotsent Eirini Pardali, professor Solfrid Bratland-Sanda, kaasprofessor Lise Kjønniksen, emeriitprofessor Ingunn Fjørtoft

Koostööpartnerid:

Department of Sports, Physical Education and Outdoor studies, University of South-Eastern Norway (USN)

• Millised on õpilaste kogemused aktiivsete ainetundide (liikumispausid), vahetundide ja õuevahetundides osalemisega.
  • Millised on õpilaste arvamused nende kaasatuse kohta ainetunnis, vahetundides ja õuevahetundides?
  • Millised on õpilaste meelistegevused sise- ja õuevahetundides?

• Getter Marie Lemberg. Miks peaks igas Eesti koolis olema iga päev kohustuslik õuevahetund? Eesti Olümpiaakadeemia üldnõukogu (26.04.2024, Tartu)
  • Lemberg GM, Riso E-M, Kull M, Mäestu J, Mäestu E. Outdoor recess already on some days of the school week is associated with higher physical activity levels and lower sedentary time of students. Baltic Society of Sport Sciences Conference (25.-26.04.2024, Tartu)
  • Getter Marie Lemberg. Miks on liikumine oluline ning mis kutsub lapsi liikuma? Eriolümpia perefoorum (26.10.2023, Tartu)
  • Lemberg GM, Riso E-M, Kull M, Mäestu E. Õpilaste kehaline aktiivsus ja istumise aeg vahetunnis erineva koolipäeva ülesehitusega koolides. TÜ arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverents (12.-13.10.2023, Tartu)
  • Getter Marie Lemberg. Õuevahetunni positiivne mõju õpilaste liikumisaktiivsusele. Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar (04.-05.10.2023, Tartu)
  • Baltic Society of Sport Sciences Conference (25.-26.05.2023, Poola)
    • Lemberg GM,,Riso E-M, Fjørtoft I, Kjønniksen L, Kull M, Mäestu E. Schoolyard design and physical activity levels of students during outdoor recess in Estonia
    • Vaher K, Lemberg GM, Riso E-M, Kull M, Mäestu E. Students preferred activities during outdoor recess​
  • Getter Marie Lemberg. Liikuma Kutsuv Kool ja koolihoov. TEDxTartu ED 2023 konverents (15.04.2023, Tartu)
  • Getter Marie Lemberg, Evelin Mäestu. Liikuma Kutsuv Kool ja koolihoov. Rakvere Reaalkooli vanematele suunatud seminar “Lükkame liikumise liikuma” (06.04.2023, Rakvere)
  • Getter Marie Lemberg. Physical activity program “Schools in Motion”. "Aktuaalset Jyväskylä linna spordi ja liikumise vallas" (14.03.2023, Soome)
  • Getter Marie Lemberg. Koolihoovi uuringu tulemuste tutvustamine. Liikuma Kutsuva Kooli vapikoolide seminar talveVUNK (16.02.2023, Kääriku)
  • Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar (15.-16.11.2022, Tartu)
    • Eirini Pardali. An exploration of pupils’ voices and involvement in implementation of school-based physical activity in Norway and Estonia
    • Getter Marie Lemberg. Schoolyards and recess that encourage children to move

• Evelin Mäestu: Liikumisaktiivsuse tegevuskava aastateks 2023-2026 töörühma liige (2023 jaanuar - ...); Eesti toitumis- ja liikumissoovituste uuendamise töörühm, liikumissoovituste töörühma liige (2022 juuni - ...)

• Pardali E, Koni I, Säre E, Lemberg GM, Mäestu E, Kull M, Brekke Mandelid M, Jepsen Trangsrud LK, Bratland-Sanda S, Kjønniksen L. (2024). Pupils’ experiences of affordances in school-based physical activity in Norway and Estonia. Teaching and Teacher Education, 2024; 141: 104500
  • Lemberg GM, Riso E-M, Fjørtoft I, Kjønniksen L, Kull M, Mäestu E. (2023) School Children’s Physical Activity and Preferred Activities during Outdoor Recess in Estonia: Using Accelerometers, Recess Observation, and Schoolyard Mapping. Children, 2023; 10: 702.