Õpilaste kogemused seoses aktiivsete ainetundide ja vahetundidega

Evelin Mäestu, Ingrid Koni, Egle Säre, Kristi Vaher, Getter Marie Lemberg

Eirini Pardali, professor Solfrid Bratland-Sanda, kaasprofessor Lise Kjønniksen, emeriitprofessor Ingunn Fjørtoft

Koostööpartnerid:

Department of Sports, Physical Education and Outdoor studies, University of South-Eastern Norway (USN)

• Millised on õpilaste kogemused aktiivsete ainetundide (liikumispausid), vahetundide ja õuevahetundides osalemisega.
  • Millised on õpilaste arvamused nende kaasatuse kohta ainetunnis, vahetundides ja õuevahetundides?
  • Millised on õpilaste meelistegevused sise- ja õuevahetundides?

• Baltic Society of Sport Sciences Conference (25.-26.05.2023, Poola)
    • Lemberg GM,,Riso E-M, Fjørtoft I, Kjønniksen L, Kull M, Mäestu E. Schoolyard design and physical activity levels of students during outdoor recess in Estonia
    • Vaher K, Lemberg GM, Riso E-M, Kull M, Mäestu E. Students preferred activities during outdoor recess​
  • Getter Marie Lemberg. Liikuma Kutsuv Kool ja koolihoov. TEDxTartu ED 2023 konverents (15.04.2023, Tartu)
  • Getter Marie Lemberg, Evelin Mäestu. Liikuma Kutsuv Kool ja koolihoov. Rakvere Reaalkooli vanematele suunatud seminar “Lükkame liikumise liikuma” (06.04.2023, Rakvere)
  • Getter Marie Lemberg. Physical activity program “Schools in Motion”. "Aktuaalset Jyväskylä linna spordi ja liikumise vallas" (14.03.2023, Soome)
  • Getter Marie Lemberg. Koolihoovi uuringu tulemuste tutvustamine. Liikuma Kutsuva Kooli vapikoolide seminar talveVUNK (16.02.2023, Kääriku)
  • Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar (15.-16.11.2022, Tartu)
    • Eirini Pardali. An exploration of pupils’ voices and involvement in implementation of school-based physical activity in Norway and Estonia
    • Getter Marie Lemberg. Schoolyards and recess that encourage children to move

• Evelin Mäestu: Liikumisaktiivsuse tegevuskava aastateks 2023-2026 töörühma liige (2023 jaanuar - ...)

• Lemberg GM, Riso E-M, Fjørtoft I, Kjønniksen L, Kull M, Mäestu E. (2023) School Children’s Physical Activity and Preferred Activities during Outdoor Recess in Estonia: Using Accelerometers, Recess Observation, and Schoolyard Mapping. Children, 2023; 10: 702.

Pedagogicumi kevadine suurseminar 27.-28. märts 2024

Pedagogicumi kevadine suurseminar Kubijal 27.-28. märtsil 2023.