Autor:
Lenne Lotta Põdra

Pedagogicumi teemaseminar VIII: uurimismeetodite õpetamine õpetajakoolituses

Pedagogicumi teemaseminaril käsitletakse ühte õpetajahariduse ja haridusteaduste valdkonna arendamisel olulist teemat, registreerumisinfo edastatakse Pedagogicumi igakuise õpetajahariduse infokirja kaudu.

 

Seekordsel teemaseminaril käsitletakse uurimismeetodite õpetamist õpetajakoolituses. Lisaks õpetajahariduse nooremlektorile Pihel Hunt tuleb meiega kaasa rääkima Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi uurimismeetodite dotsent Anna-Liisa Jõgi, kes tutvustab, kuidas on üles ehitatud uurimismeetodite õpetamine TLÜs. Koos arutleme selle üle, mida me tahame, et üliõpilane/tulevane õpetaja teaks ja oskaks seoses uurimistööga ning kuidas mõlemas ülikoolis üliõpilasi selleni jõudmisel toetatakse. Mõned teemad, mis tulevad jutuks, on näiteks tegevus-ja arendusuuringu eristamine, erinevate statistiliste testide õpetamise vajalikkus jne. 

 

NB! Kui kuulud Tartu Ülikooli õpetajahariduse kogukonda ja infokirja veel ei saa, palun anna sellest märku Pedagogicumi koordinaatorile Tiina Tuhkur tiina.tuhkur@ut.ee