Üle mitme aasta toimus taaskord Tartu Ülikooli õpetajakoolituse praktikakogukonna tänusündmus. Sel korral tänasime kogukonna liikmeid Tartu Lodjakojas, mis mahutas hubasesse laevaehitussaali ligi kakssada osalejat. Päev algas Lodjakoda tutvustava ülevaatega ning seejärel jätkati esitluste ning tunnustamisega.
Päevakajalise ettekandega astus esmalt üles Tartu Annelinna Gümnaasiumi klassiõpetaja Kristel Kaskman, kes rääkis oma kooli kogemustest Ukraina pagulasõpilastega. Nende kooli on sel kevadel jõudnud 110 Ukrainast pärit õpilast ning johtuvalt on koolis tehtud ümberkorraldusi nii esimeses kui teises kooliastmes. Ettekannet ilmestas Kristel oma kogemusega, tuues mitmeid näiteid meetoditest ja tegevustest, mida ta on kasutanud, et paremini korraldada Ukraina õpilaste kaasatust õppetöös ja toetada nende keeleõpet.
Peedu Kooli põnevatest ning eriilmelistest õppemeetoditest rääkisid Anneli Armus-Juhkam ja Helen Altin-Ilves. Ettekandes tutvustati Peedu kooli ning nende jaoks olulisi väärtusi ja põhimõtteid. Räägiti ka sellest, kuidas enda ümber oma kogukonda märgata ja hoida.
Tänusündmusele olid oma praktikakogemusest rääkima kutsutud ka klassiõpetaja õppekava tudengid Elina Luik ja Raahel Poolakese, kes jagasid oma positiivseid elamusi ning meeldejäävamaid seikasid praktikal olles.
Sündmusel anti esmakordselt üle ka sotsiaalteaduste valdkonna aasta üliõpilasteo tunnustus, mille pälvis vabatahtlike abiõpetajate programm. Lisaks tänasime veel mitmeid pikaajalisi praktikapartnereid ning õpetajaid, tugispetsialiste ja õppejõude meie tudengite toetamise eest praktikal.
Tunnustuse said meie pikaajalised partnerid:
ja tublid juhendajad ja õppejõud:
Heino Elleri Muusikakooli pärimusmuusikud ning ansambel Rändaja täitsid tänusündmuse teise poole ning Emajõe kalda meeleoluka muusikaga. Päev lõppes kogemuste jagamisega kohvilauas.
Tartu Ülikooli Pedagogicum tänab veelkord kõiki praktikakogukonna liikmeid panustamast meie õpetajate ja tugispetsialistide järelkasvu!