Autor:
Pexels

Doktorantide kolme minuti loengute konkurss ootab osalejaid

Kõik Tartu Ülikooli doktorandid on oodatud 11. novembril Tartu Ülikooli kolme minuti loengute konkursile, et tutvustada kolleegidele ja avalikkusele oma teadustööd. Ettekande võib pidada nii eesti kui ka inglise keeles.

Kolme minuti loengute konkurss on hea võimalus leida oma teadustööle laiemat avalikku kõlapinda ja tutvuda eri teadusvaldkondades tegutsevate doktorantide tööga.

Kui soovid oma loengut 11. novembril publikule ja hindamiskomisjonile esitada, täida hiljemalt 4. novembril ära konkursi eestikeelne registreerumisvorm, et osaleda eestikeelse loenguga, või ingliskeelne registreerimisvorm, et esineda inglise keeles. Konkursil osalemiseks valmista ette kolmeminutiline haarav loeng, mis annab lühiülevaate sinu uurimistöö eesmärgist, lahendatavast probleemist ja lahendusviisist. Kirjelda kindlasti, kellele ja kuidas see on oluline ning mis on sinu lähenemisviisis uudset ja põnevat.

Konkursi žürii valib nii eesti- kui ka ingliskeelsete loengute esitajate seast välja kolm parimat, keda ootab rahaline preemia. Kolmel parimal eestikeelsel osalejal avaneb võimalus esindada Tartu Ülikooli uue aasta alguses Eesti Teaduste Akadeemia konkursil „Teadus 3 minutiga“. Parim ingliskeelne loeng esindab ülikooli rahvusvahelisel Coimbra grupi konkursil.

Eestikeelse loengu võivad pidada nii praegused doktorandid kui ka viimase aasta jooksul doktoritöö kaitsnud värsked doktorid, ingliskeelse loenguga ootame esinema üksnes praegu aktiivselt õppivaid doktorante – see nõue tuleneb jätkukonkursside tingimustest. Igast esitusest valmib kohapeal videosalvestis. Koostöös ERR Novaatoriga pakume konkursil kõlanud teemakäsitlustele ka avaldamisvõimalust.

Teaduste akadeemia konkurss „Teadus 3 minutiga“

Eesti Teaduste Akadeemias lõppkonkursile pääsenud saavad osaleda 18.–20. novembrini teaduskommunikatsiooni koolitusel Heimtalis, kus lihvitakse populaarteadusliku kirjutamise ja kaamera ees esinemise oskusi. Uue aasta alguses toimuval üle-eestilisel lõppvõistlusel selguvad omakorda viis parimat, kelle loengust sünnib koostöös professionaalse produktsioonimeeskonnaga kolmeminutiline videoklipp, mis jõuab aprillis ETV eetrisse. Teleekraanil näidatud videoloengute seast valivad vaatajad oma lemmiku. Mulluseid parimaid saab järelvaadata Novaatori kodulehel

Parim ingliskeelne loeng Coimbra grupi konkursile „3MT“

Parima ingliskeelse esituse videosalvestis saadetakse märtsis Tartu Ülikooli esindajana rahvusvahelisele Coimbra grupi võistlusele. Seal valib rahvusvaheline hindamiskomisjon kõigi osalejate seast kolm parimat, kes saavad võimaluse esineda võrgustiku aastakonverentsi raames toimuval lõppkonkursil. 

Konkursiinfo Tartu Ülikooli kodulehel.

Tartu Ülikooli Narva kolledži õppejõud

Pedagoogiline konverets

Pedagogicumi kevadine suurseminar 27.-28. märts 2024

Pedagogicumi kevadine suurseminar 27.-28. märts 2023.
Raamatukogu

Pedagogicumi teemaseminar X: riiklik õppekava