Retseptiivne keelepuue: kvantitatiivne foneemikuulmine eesti koolieelikutel

Marika Padrik, Liis Themas, Pärtel Lippus, Kairi Kreegipuu
üliõpilased Kaili Nikkinen, Liis Kask

Ulvi Sarapuu (TÜK Lastekliiniku neuroloog), Mairi Männamaa (TÜK Lastekliiniku psühholoog), Julia Krehhov (TÜK Lastekliiniku logopeed), Marina Tammik (TÜK Lastekliiniku logopeed)

Uurime, kuidas töötleb eesti laste aju välteid. Kasutame  neurofüsioloogilisi (EEG, MMN-uuring) ja käitumuslikke (arvutis läbiviidavaid) katseid ning võrdleme keelepuudega ja tervete laste ajutegevust. Saadud tulemused annavad aluse keelepuude diagnostikasse ja teraapiasse.

• Themas L., Lippus P., Padrik M., & Kreegipuu K. Maturation of the Mismatch response in pre-school years: a meta-analysis. Behavioral and Brain Science Seminar (november 2022, Jyväskylä/Soome)
  • Themas L., Lippus P., Padrik M., & Kreegipuu K. (suuline ettekanne) Quantity perception among Estonian kindergarten children with developmental language disorder. Nordic Prosody (august 2022, Sønderborg/Taani)
  • Themas, L., Lippus P., Padrik M., & Kreegipuu K. (posterettekanne) Quantity perception among Estonian kindergarten children with developmental language disorder. International Conference of Cognitive Neuroscience (mai 2022, Helsingi/Soome)
  • Liis Themas. Retseptiivne keelepuue: kvantitatiivne foneemikuulmine eesti koolieelikutel. Ettekanne Eesti Logopeedide Ühingu koolitusel "Logopeedilt logopeedile II" (03.12.2021)

Pedagogicumi kevadine suurseminar 27.-28. märts 2024

Pedagogicumi kevadine suurseminar Kubijal 27.-28. märtsil 2023.