Põhikooli esimese ja teise kooliastme õpilaste üldise lugemisoskuse, suhtluspädevuse ning tekstimõistmisoskuse arendamine

Krista Uibu, Ilona Võik, Mairi Männamaa, Kelly Konetski-Ramul

Helin Puksand, Triinu Kärbla

Milline mõju on laste/õpilaste erineva tasandi osaoskuste arendamisel nende lugemisoskusele, lugemishuvile ja üldisele tekstimõistmisele ning laiemalt suhtluspädevusele?

• Triinu Kärbla ettekanne Emakeele Õpetajate Seltsi sügispäevadel 2020
  • Helin Puksandi ettekanne Eesti keele õpetajate sügiskonverentsil 13. novembril 2020

• Ilona Võik, Eesti keele B2-taseme gümnaasiumieksamit ettevalmistava töörühma liige ülesannete koostajana
  • Helin Puksand, Eesti keele riigieksamit ettevalmistav komisjon (aseesimees)

• Puksand, H., Uusen, A. (2020). Põhikooli I astme õpilaste valmisolek ja suutlikkus teha emakeele e-tasemetööd. Emakeele Seltsi Aastaraamat, 65(1), 192−205.
  • Kärbla, Triinu; Uibu, Krista; Männamaa, Mairi (2021). Teaching strategies to improve students’ vocabulary and text comprehension. European Journal of Psychology of Education, 36 (3), 553 −572. DOI: 10.1007/s10212-020-00489-y.
  • Puksand, H.; Uibu, K. (2021). Soolised erinevused Eesti põhikooliõpilaste funktsionaalses lugemisoskuses. Eesti Haridusteaduste Ajakiri = Estonian Journal of Education, 9 (2), 47−71. DOI: 10.12697/eha.2021.9.2.03.