Venekeelsed tudengid eestikeelses rahvusvahelistuvas ülikoolis

Kerttu Rozenvalde, Birute Klaas-Lang, Kadri Koreinik

Uurime venekeelse põhikooli ja kakskeelse gümnaasiumi lõpetanud üliõpilaste keelelist ja kultuurilist kohanemist eestikeelses rahvusvahelistuvas ülikoolis.

• Birute Klaas-Lang, Kerttu Rozenvalde, Kadri Koreinik. Vene emakeelega üliõpilaste keelelisest ja kultuurilisest kohanemisest. Eesti Rakenduslingvistika Ühingu aastakonverents (17.06.2023, Tallinn)
  • Kadri Koreinik, Birute Klaas-Lang, Kerttu Rozenvalde. Õpetaja, meetod ja õpik – aga midagiveel. Vene dominantkeelega tudengieesti keele omandamise kogemusi. Keel ja keeled. Õppimine ja õpetamine. (19.05.2023, Tallinn)
  • Birute Klaas-Lang, Kerttu Rozenvalde, Kadri Koreinik. Vene dominantkeelega üliõpilased Tartu ülikoolis: keelerepertuaarid ja resilientsus. Muutuva keele päev (11.11.2022, Tartu)
  • Birute Klaas-Lang, Kerttu Rozenvalde, Kadri Koreinik. Transition from Russian-dominant general education to an Estonian university: Linguistic repertoires and resilience. Congressus XIII Internationalis Fenno-Ugristarum (21.08.2022, Viin/Austria)

Birute Klaas-Lang, Kadri Koreinik, Kerttu Rozenvalde (2023). Viisakalt koolist ülikooli: milliseid suhtluskultuuri eripärasid märkavad vene dominantkeelega üliõpilased? Eesti ja soome-ugri keeleteaduse ajakiri

Pedagogicumi kevadine suurseminar 27.-28. märts 2024

Pedagogicumi kevadine suurseminar Kubijal 27.-28. märtsil 2023.