Usualane haridus

Olga Schihalejev
üliõpilased ja vilistlased Kaija-Liisa Jaadla, Kadi Lääne, Tanel Vassel, Silja Härm, Triin Käpp, Kätlin Liimets, Ain Mihkelson, Marietta Alliksaar, Pille-Riin Makilla, Britta Teder, Eelika Laane-Hannus, Aleksandra Sooniste

Toomas Jürgenstein (Hugo Treffneri Gümnaasium), Arvo Lamp (Halliste Põhikool), Ulla Herkel (Tallinna 32. Keskkool)

Koostööpartnerid:

Eesti Kirikute Nõukogu

Millist usualast haridust ja väärtuskasvatust antakse erinevates kontekstides (muntsipaalkool, kristlik kool, Waldorf-lasteaed)?

• Schihalejev, Olga. Religion and gender in textbooks of Baltic states. EASR 20. konverents "Religion and technologies” (09.2023)
  • Schihalejev, Olga. The results of focusgroups in three countries on teaching religion and gender. Religion and Gender seminar (21.04.2023)
  • Schihalejev, Olga. Context for Religious Education in Estonia - irreligion or religious pluralism? Challenges and choices. IRENE projekti konverents: “Educating to the religious diversity” (24.03.2023)
  • Schihalejev, Olga; Remmel, Atko. Usundiõpetuse olümpiaadi ülesannetest. Usundiõpetuse õpetajate täiendkoolitus (26.10.2022)
  • Schihalejev, Olga. Intersection of Religion and Gender in the Textbooks. Religions, Gender, and ‘Genderism’: Interactions Shaping Gender Equality (06.10.2022)

• Eesti Kirikute Nõukogu hariduse ümarlaud. Töörühma liikmed Olga Schihalejev, Toomas Jürgenstein.
  • HTMi põhikooli ja gümnaasiumi riikliku õppekava arendustöö. Olga Schihalejev, Aleksandra Sooniste, Toomas Jürgenstein. Usundiõpetuse ainekava rakendusmaterjalid (2023)
  • HTMi põhikooli ja gümnaasiumi riikliku õppekava arendustöö. Olga Schihalejev. Usundiõpetuse ainekava parandused (2022)
  • Usundiõpetuse olümpiaadi žürii. Žürii esimees Olga Schihalejev (2022)

Publitseeritud õppematerjalid:

• Sooniste, Aleksandra; Schihalejev, Olga (2022) Religious Literacy in National Curricula of Estonia. Religions, 13 (5), 411. DOI: 10.3390/rel13050411.

• Jaadla, Kaija-Liisa; Schihalejev, Olga (2021). Waldorfpedagoogilise sünnipäevarituaali esoteeriline taust ja tänapäevased variatsioonid. Altnurme, Lea (Toim.). Mitut usku Eesti V. Esoteerika. (74−104). Tartu: Tartu Ülikooli Kirjastus.

Pedagogicumi kevadine suurseminar 27.-28. märts 2024

Pedagogicumi kevadine suurseminar Kubijal 27.-28. märtsil 2023.