Maht: 52 akadeemilist tundi (2 EAP-d)
Sihtrühm: Osaleja töötab põhikoolis, gümnaasiumis või kutsekoolis loodus- ja reaalainete õpetajana. Lisaks ka teaduskoolide, huvikoolide ja looduskoolide õpetajad.
Koolituse toimumise kuupäevad:
15. aprill 9.00-16.00
16. aprill 9.00-16.00
5. september 9.00-16.00
6. september 9.00-16.00
Toimumiskoht: Vanemuise 46
Koolituse eesmärk
Koolituse eesmärgiks on anda osalejatele terviklik ülevaade teadushuvihariduse olemusest ja juhendamise põhimõtetest, lisaks praktilised oskused teadushuviringi kavandamiseks, läbiviimiseks ja analüüsimiseks.
Koolituse sisu
Osalejad saavad luua ning arendada oma teadushuviringe, võttes arvesse parimaid õpetamispraktikaid ja lõimides oma tegevusi haridussüsteemi õppekavaga. Seega toetab koolitus õpetajate teadmiste ja oskuste arendamist, mis on vajalikud teadushuvihariduse tõhusaks rakendamiseks. Koolitus aitab kaasa õpetajate professionaalsele arengule ning võimaldab neil luua kvaliteetseid õppetegevusi.
Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija
Lõpetamise tingimused: Osalemine õppetöös (75%) ja õpiväljundite saavutamine, sh on esitatud oma teadushuviringi kavand ning teiste töid tagasisidestatud.
Õppejõud-koolitajad:
Helen Semilarski, TÜ loodusteadusliku hariduse teadur
Katrin Vaino, TÜ loodusteadusliku hariduse teadur
Tormi Kotkas, Haridus- ja Teadusministeerium, huvihariduse valdkonna juht
Helin Semilarski, TÜ loodusteadusliku hariduse teadur
Triin Rosin, TÜ loodusteadusliku hariduse spetsialistBirgit Viru TÜ lektor ning teadur (geograafia)
Väljastatav dokument: tunnistus
Tegevust "Haridus- ja noortevaldkonna töötajate esma- ja täiendusõpe ning järelkasv" kaasrahastab Euroopa Liit ning koolitusel osalemine on õppeteenustasuta.