Mikrokraadiprogrammid

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate bioloogiaalaste teadmiste omandamist gümnaasiumi bioloogiaõpetaja kvalifikatsioonini jõudmisel. Mikrokraadiprogramm käsitleb bioloogia ainevaldkonda tasemel, mis võimaldab õpetada ainet gümnaasiumis ning annab koolibioloogia teoreetilise ja praktilise aluse bioloogia õpetamiseks üldhariduskoolis.

Õpiväljundid:

Mikrokraadiprogrammi läbinu:
1. Omab süsteemseid teadmisi ja oskusi bioloogia eri valdkondadest ning oskab neid rakendada õpetajatöös.
2. Oskab rakendada omandatud bioloogiaalaseid teadmisi ja peamisi uurimismeetodeid erialaste ja igapäevaeluliste probleemide lahendamisel ning otsuste tegemisel.
3. Oskab kriitiliselt analüüsida teaduslikku informatsiooni ja suudab seda mõtestada bioloogia kontekstis.

Koolituse läbiviimise aeg: 01.09.2025-30.08.2026

Registreerumine

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate bioloogia-alaste teadmiste omandamist põhikooli bioloogiaõpetaja kvalifikatsioonini jõudmisel. Käesolev mikrokraadiprogramm käsitleb bioloogia ainevaldkonda tasemel, mis võimaldab õpetada ainet põhikoolis ning annab koolibioloogia teoreetilise ja praktilise aluse bioloogia õpetamiseks üldhariduskoolis.

Õpiväljundid:

Kursuse läbinud õppija:
1) tunneb põhikooli bioloogiakursuste sisu ja teoreetilisi põhialuseid;
2) teab bioloogiaõpetuse eesmärke põhikoolis ja põhilisi nõutavaid õpitulemusi;
3) oskab rakendada oma teadmisi koolibioloogia probleemide selgitamisel ja koostada vastavaid probleemülesandeid õpilastele ning kasutada uurimuslikku õpet bioloogiliste protsesside õpetamisel;
4) on tuttav enam levinud väärarusaamadega koolibioloogia valdkonnas ja suudab oma õppetööd korraldada vastavalt õpilaste eelteadmistele;
5) oskab seostada koolibioloogias käsitletavaid probleeme argielu ning teiste loodusteaduste probleemidega;
6) oskab oma teadmisi rakendada nii teaduslike kui igapäevaelu probleemide lahendamisel, põhjendamisel ning otsuste tegemisel ning on võimeline kriitiliselt analüüsima erinevaid pseudoteaduslikke seisukohti ning neid ümber lükkama.

Koolituse läbiviimise aeg: 01.09.2025-30.08.2026

Registreerumine

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate bioloogia ainedidaktiliste alaste teadmiste omandamist bioloogiaõpetaja kvalifikatsioonini jõudmisel. Anda ülevaade valdkondlikust loodusteaduste õpetamise didaktikast, mis on eeldusaineks bioloogia didaktikale. Anda ülevaade bioloogia didaktikast, õpetamise metoodikast ja sellega kaasnevast temaatikast ning luua koolibioloogia teoreetiline ja praktiline alus bioloogia õpetamiseks üldhariduskoolis. Kujundada positiivne ja enesekriitiline suhtumine õpetaja ametisse. Kujundada õpetaja kutsestandardis ettenähtud oskusi: tunni planeerimine ja läbiviimine; oma ja kaasõppijate töö reflekteerimine ja analüüs; koostöö- ja kommunikatsioonioskused, ajaplaneerimine ja karjääri planeerimise oskused. Kujundada õppijate pedagoogilisi oskusi ning pädevusi: kriitiline ja loov mõtlemine, probleemi lahendamine, põhjendamine ja otsuse tegemine. Anda ülevaade uurimuslikust õppest loodusainete, sh bioloogia õpetamisel ning kujundada uurimuslikud oskused õpilaste uurimusliku õppe läbiviimiseks.

Õpiväljundid:

Mikrokraadiprogrammi läbinu:

  • saab ülevaate bioloogia didaktikast, õpetamise metoodikast ja sellega kaasnevast temaatikast;
  • teab bioloogia alustõdesid, oskussõnavara ja oskab neid õpetada eri kooliastmetes;
  • suhtub õpetaja ametisse positiivselt ja on adekvaatselt enesekriitiline selle suhtes ning oskab planeerida oma karjääri;
  • omab kutsestandardis ettenähtud oskusi: tunni planeerimine ja läbiviimine; oma ja kaasõppijate töö reflekteerimine ja analüüs; koostöö- ja kommunikatsioonioskused, ajaplaneerimine ja karjääri planeerimise oskused;
  • on omandanud üldoskused: kriitiline ja loov mõtlemine, probleemi lahendamine, põhjendamine ja otsuse tegemine; uurimuslikud oskused.

Koolituse läbiviimise aeg: 01.09.2025-30.08.2026

Registreerumine

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate jõudmist täiskvalifikatsioonini. Mikrokraadiprogrammi eesmärgiks on valmistada õpetajat ainealaselt ja ainedidaktiliselt ette põhikooli kursuste „Elektriõpetus“ ning „Soojusõpetus ja tuumaenergia“ õpetamiseks.

Õpiväljundid:

Mikrokraadiprogrammi läbinu:

  • on omandanud süvendatud ja laiendatud teadmised põhikooli 9. klassis käsitletavatest füüsika teemadest;
  • on omandanud põhikooli 9. klassi füüsika kursustel tehtavate demokatsete ja praktiliste tööde tehnika ning nende läbiviimisel kasutatavad õppemeetodid;
  • on saanud praktilised oskused kaasavat haridust pakkuvate õppemeetodite rakendamiseks füüsika õpetamisel 9. klassis.

Koolituse toimumise aeg: 01.09.2025-31.01.2026

Registreerumine

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate geograafia aine- ja ainedidaktika alaste teadmiste omandamist geograafiaõpetaja kvalifikatsioonini jõudmisel. Anda ülevaade valdkondlikust loodusteaduste õpetamise didaktikast, geograafia didaktikast, õpetamise metoodikast ja sellega kaasnevast temaatikast ning luua kooligeograafia teoreetiline ja praktiline alus programmis osalevatele õpetajatele geograafia õpetamiseks üldhariduskoolis.

Eesmärgiks on õpetaja ainealaste teadmiste suurendamine ning didaktika ja uuenduslike õpetamismetoodikate omandamine.

Mikrokraad toetab õpetajal töötamiseks vajaliku kvalifikatsiooni saavutamist.

Õpiväljundid:

Mikrokraadiprogrammi läbinu:

  • Omab põhikooli ja gümnaasiumi geograafiaõpetaja tööks vajalikke ainedidaktilisi teadmisi.

  • Oskab planeerida oma tööd riikliku õppekava alusel ning oma tööd reflekteerida.

  • Teab geograafia alustõdesid, geograafia oskussõnavara ja oskab neid õpetada eri kooliastmetel.

  • Oskab kujundada õppimist toetavat ja turvalist õpikeskkonda nii klassiruumis kui ka sellest väljaspool, planeerida õpet ja geograafia tundides tulemuslikult õpetada, sealhulgas lahendada õpetajatööga seonduvaid probleeme.

Koolituse läbiviimise aeg: 1.09.2025 – 30.08.2026

Registreerumine

Eesmärk:

Mikrokraadiprogrammi eesmärk on pakkuda õppijatele vajalikke teadmisi ja praktilisi oskusi, et õpetada põhikooli tasemel keemiat kaasaegselt, interaktiivselt ja ainekavapõhiselt. Programm keskendub ainelaste teadmiste omandamisel kaasaegses võtmes, digitaalse õppevara ja uuenduslike õppemeetodite kasutamisele, praktiliste eksperimentide ja probleemipõhise õppe rakendamisele ning õpilaste loovuse ja teadusliku mõtlemise arendamisele. Mikrokraad toetab õpetajaid ka õppekava eesmärkide tõhusas saavutamises ning aitab hoida õpilaste huvi ja motivatsiooni loodusteaduste vastu ning toetab koolis töötavate õpetajate teadmiste omandamist keemiaõpetaja kvalifikatsioonini jõudmisel ning edasisel õppima asumisel õpetajahariduse magistriõppekava alusel.

Õpiväljundid:

  1. Keemia põhimõistete ja -kontseptsioonide õpetamine
    Õppija oskab selgitada põhikooli õppekava kohaseid keemia põhimõisteid ja nähtusi, kasutades erinevaid õpetamismeetodeid ja praktilisi näiteid. Õppija suudab luua loogilisi ja õpilaste tasemele vastavaid seoseid teoreetiliste ja praktiliste keemianähtuste vahel.
  2. Laboritööde ja praktiliste eksperimentide läbiviimine
    Õppija oskab kavandada ja läbi viia keemilisi katseid ning praktilisi tegevusi, mis toetavad keemia teoreetiliste teadmiste omandamist. Õppija suudab ohutult ja eakohaselt juhendada õpilasi laboritöös, aidates neil arendada teaduslikku mõtlemist ja eksperimentaalseid oskusi.
  3. Kaasaegsete ja interaktiivsete õpetamismetoodikate rakendamine
    Õppija oskab kasutada ja rakendada kaasaegseid õpetamismetoodikaid õppetöös, sealhulgas probleemipõhist õpet, uurimuslikku õpet ja digivahendeid, et muuta keemiaõpe põhikooli tasemel kaasahaaravaks, praktiliseks ja õpilastele huvitavaks.

Koolituse läbiviimise aeg: 01.08.2025-30.08.2026

Registreerumine

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate matemaatika didaktika ja koolimatemaatika alaste teadmiste omandamist matemaatikaõpetaja kvalifikatsioonini jõudmisel. Kõik programmi õppeained on kohustuslikud matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppekavas. Programmi (18 EAP-d) ainetest 15 EAP-d on kohustuslikud ained põhikooli mitme aine õpetaja (matemaatika eriala) magistriõppekavas.

Õpiväljundid:

Programmi läbinud õppija on:

  • omandanud teadmised ja esmased oskused IV-IX klassi matemaatika põhiteemade õpetamiseks;

  • omandanud teadmised ja esmased oskused X-XII klassi matemaatika põhiteemade õpetamiseks;

  • saanud ülevaate koolimatemaatika ainekava arengust, praeguse ainekava põhisisust ja selle esitusest erinevates õpikutes;

  • saanud koolitust õpilaste ettevalmistamiseks aineolümpiaadideks;

  • omandanud oskusi koolimatemaatika õppimiseks ja õpetamiseks aktiivsete meetodite abil läbi isikliku kogemuse;

  • saanud ülevaate arvutite kasutamisest koolimatemaatika õpetamisel ja õppimisel.

Koolituse läbiviimise aeg: 01.09.2025-30.08.2026

Registreerumine

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate matemaatikaalaste teadmiste omandamist matemaatikaõpetaja kvalifikatsioonini jõudmisel. Täiskvalifikatsioonini jõudmiseks oleks õpitee järgmine: läbida käesolev mikrokraadiprogramm ning asuda õppima "Õpetajahariduse" (162717) magistriõppekava alusel. Magistriõppe lõpetamisel antakse automaatselt õpetajakutse ning lõpetanu on omandanud gümnaasiumi ja põhikooli matemaatikaõpetaja ettevalmistuse.

Õpiväljundid:

Programmi läbinud õppija:

  • on omandanud algteadmised sirgete, vektorite ja tasandite kohta;

  • on saanud ülevaate diferentsiaal- ja integraalarvutuse teoreetilistest alustest, õppinud lahendama mainitud teooriaga seotud põhilisi ülesandeid, näinud rakendusi;

  • on arendanud suulist eneseväljendusoskust matemaatikas, on tutvunud erinevate tõestusmeetoditega matemaatilise loogika (lausearvutus), arvuteooria ja hulgateooria näitel;

  • on omandanud algteadmised lineaaralgebrast;

  • on omandanud tõenäosusteooria alased põhiteadmised ja oskused statistilise materjali töötlemiseks.

Koolituse läbiviimise aeg: 01.09.2025-30.08.2026

Registreerumine

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate matemaatikaalaste teadmiste omandamist matemaatikaõpetaja kvalifikatsioonini jõudmisel.
Kõik programmi õppeained on kohustuslikud magistriõppekavades "Matemaatika- ja informaatikaõpetaja" ning "Põhikooli mitme aine õpetaja" (matemaatika eriala).
(Nendes programmides esinev kohustuslik õppeaine MTMM.00.340 Kõrgem matemaatika I 6 EAP on ekvivalentne komplektiga LTMS.00.003+LTMS.00.006.)

Õpiväljundid:

Programmi läbinud õppija:

  • on omandanud algteadmised sirgete, vektorite ja tasandite kohta;

  • on omandanud algteadmised lineaarvõrrandisüsteemide, funktsioonide, piirväärtuse, tuletise kohta, oskab uurida funktsioone;

  • on omandanud algteadmised määratud integraali, sirgete ja tasandite vastastikuste asendite, kompleksarvude kohta;

  • on arendanud suulist eneseväljendusoskust matemaatikas, on tutvunud erinevate tõestusmeetoditega matemaatilise loogika (lausearvutus), arvuteooria ja hulgateooria näitel;

  • on omandanud algteadmised tõenäosusteooriast ja matemaatilisest statistikast ning oskuse nende rakendamiseks ja interpreteerimiseks lihtsate ülesannete korral.

Koolituse läbiviimise aeg: 01.09.2025-30.08.2026

Registreerumine

Füüsika õpetamine põhikoolis: 8. klassi kursused (õppetöö Narvas)

Eesmärk:

Toetada koolis töötavate õpetajate jõudmist täiskvalifikatsioonini. Mikrokraadiprogrammi eesmärgiks on valmistada õpetajat ainealaselt ja ainedidaktiliselt ette põhikooli kursuste „Valgusõpetus“ ja „Mehaanika“ õpetamiseks.

Õpiväljundid:

Mikrokraadiprogrammi läbinu:

  • on omandanud süvendatud ja laiendatud teadmised põhikooli 8. klassi kursustes käsitletavatest füüsika teemadest;
  • on omandanud põhikooli 8. klassi füüsika kursustes tehtavate demokatsete ja praktiliste tööde tehnika ning nende läbiviimisel kasutatavad õppemeetodid;
  • on saanud praktilised oskused kaasavat haridust pakkuvate õppemeetodite rakendamiseks füüsika õpetamisel 8. klassis.

Koolituse läbiviimise aeg: 01.02.2025-30.08.2025

Tegevust „Haridus- ja noortevaldkonna töötajate esma- ja täiendusõpe ning järelkasv“ kaasrahastab Euroopa Liit.

Image
EL logo
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!