Praktikakogukonna kevadkool 2024

Pedagogicumi juhataja valimise õnnitlemine

Pedagogicumi nõukogu valis Pedagogicumi juhataja

Inimesed auditooriumis loengul

23. oktoobril 2023 toimus Tartu Ülikooli õpetajakoolituse praktikakogukonna sügisseminar

#sisseastumine
TÜ HI raamatukogu

2023. aasta õpetajakoolituse vastuvõtt Tartu Ülikoolis

Kaitstud doktoritööde virn
#õpetamine #tunnustamine
Lillesülem

Kutseõpetaja õppekava praktikasüsteem sai kvaliteedi tunnusmärgi aastateks 2023-2027

#sisseastumine
Õpetaja Kairi: mind üllatab, kui palju saab õpetaja noore inimese tuleviku jaoks ära teha

Otsi uudist

16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, milles avatakse doktoriõppe väärtusi ning doktorantide erialaseid väljavaateid akadeemiast tööstuseni. Konverentsile on oodatud kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • uudis
Hele-Mai Viltrop ja Joonas Asumets osalesid Tartu Ülikooli teaduskooli programmis „Talendid Tartusse!“ noore õpetaja projektis.
  • uudis
Seoses üleminekuga eestikeelsele õppele on Eesti Keele Instituut saanud väga suure ülesande – luua muukeelsete õpetamiseks üheksa kvaliteetset õppekomplekti.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja Maria Toomi lugu õpetajaametist.
  • uudis
18.–22. märtsini käib mööda Eestimaad Tartu Ülikooli tuur „Eesti otsib õpetajat“, et inspireerida noori valima õpetajaametit.
  • #õpetamine
  • pressiteade
​​​​​​​4. märtsil Tartu Ülikooli Narva kolledžis toimunud infopäeval tutvustati Ida-Virumaa õpetajatele ja koolijuhtidele täiendus- ja ümberõppe ning keelelähetuse ja -praktika võimalusi, et toetada neid eestikeelsele õppele üleminekul.
  • #ühiskonnale
  • uudis
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
  • #kestlikkus
  • uudis
Jaanuari lõpus toimub Tartu Ülikoolis digikoristusnädal.
  • #kestlikkus
  • uudis
Kas kaasava hariduse kontekstis on iga õppimisraskus koheselt erivajadus?
  • uudis
15. detsembril lõpetab 73 osalejat suure abivajaduse ja riskikäitumisega noortega töötavate spetsialistide koolituse, mille pani Sotsiaalkindlustusameti tellimusel kokku Tartu Ülikooli Narva kolledž.
  • uudis
Tartu Ülikool pakub ülikooliõpinguist huvitatuile võimalust tulla tudengivarjuks. Päev üliõpilasega on hea viis tutvuda huvipakkuva eriala õppetööga ja saada osa tudengielust.
  • pressiteade
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
10. detsembrini kestab Vikipeedia terminivõistlus, milles oodatakse kirjutama ning täiendama eestikeelseid lühiartikleid teaduslike mõistete teemal.
  • uudis
Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.
  • #ülikoolist
  • uudis
Taas on alanud Tartu Ülikooli, Läti Ülikooli ja Vilniuse Ülikooli rektorite stipendiumikonkurss, millega soovitakse edendada eesti, läti ja leedu keele ning kultuuri õpetamist ja õppimist.
  • uudis
Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet 2. novembril kella 11–15 Delta keskusesse doonoripäevale.
  • uudis
Ootame osalejaid IX rahvusvahelisele inglise keele õpetamise ja LAK-õppe konverentsile “New Horizons and Challenges in CLIL and ELT” 25.−26. oktoobril.
  • uudis
31. oktoobrini saab esitada kandidaate Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinnale, millega tunnustab ülikool inimest, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust.
  • #tunnustamine
  • pressiteade
Politsei ja Piirivalveamet andis kell 9.15 teada, et täna öösel saadeti mitmekümnele Eesti asutusele, sh koolidele ja lasteaedadele meili teel venekeelne pommiähvardus.
  • #ülikoolist
  • uudis
Vilistlasblogi | Triin Nooska rännak matemaatikaharidusse. Õpetajate päeva väljaanne.
  • #vilistlane
  • ajaveeb