Üleskutse õpetajakoolituse üliõpilastele vaktsineerimiseks COVID-19 kaitseks

Head õpetajakoolituse üliõpilased

Õpetaja missioon on luua paremat tulevikku ning vaktsineerimine on praegu parim viis iseend, oma lähedasi ja oma õpilasi kaitsta.

Paneme kõigile üliõpilastele südamele, et te teeksite kõik endast oleneva, et teist ei saaks viiruse kandjad ja edasi andjad. Õpetajakoolituse osaks on praktikad ning lisaks oleme teid kutsunud vabatahtlikena haridusasutustesse appi - just teie endi käitumine mõjutab seda, kas teie ja teie õpilaste haridustee saab võimalikult tavapäraselt jätkuda ning see, kuidas meil riigina õnnestub toimida. Muuhulgas puutute haridusasutustes kokku ka lastega, kelle jaoks ei ole veel avanenud võimalus end vaktsineerimisega viiruse eest kaitsta.

Meie õppetöö on teaduspõhine ning uuringud näitavad, et vaktsineerimine on ühiskonna huvides vajalik. Tartu Ülikooli õpetajakoolituse praktikate koostööpartnerite juurde suundumisel peab üliõpilane koostööpartneri nõudmisel tõendama, et on COVID-19 vaktsineerimise kuuri läbinud või haiguse hiljuti läbi põdenud. Vajadusel tuleb lisaks teha ka kiirtest.

Aitäh kõigile, kes on meie ühise heaolu nimel selle sammu juba teinud ning innustame kõiki teisi panustama ühisesse jõupingutusse tagamaks võimalikult turvaline ja järjepidev hariduselu.

TÜ Pedagogicum