TÜ Tallinna nädala tasuta loengud võtavad arutluse alla ühiskonnas aktuaalsed küsimused

2012. aasta Tallinna nädala majandusseminar Foto: Andres Tennus/TÜ7.–11. aprillini on kõik huvilised oodatud osa võtma Eesti suurima täiendusõppe pakkuja, Tartu ülikooli Tallinna nädalast. Nädala jooksul peavad TÜ Tallinna esinduses (Teatri väljak 3) tasuta loenguid TÜ õppejõud ja teadlased ning kogemusi multikultuurse organisatsiooni juhtimisest, personali taustauuringu läbiviimisest, tervise ja hariduse valdkonnast jagavad oma eriala praktikud.

„Ühiskonnas on juurdumas arusaam, et õppida saab ja tuleb kogu elu. Haritud ühiskond on väärtus, mille nimel Tartu ülikool pühendunult töötab,“ rääkis TÜ rektor professor Volli Kalm. Kalm näeb ülikooli järjest olulisema ülesandena elukestva õppe terviklahenduste pakkumist nii organisatsioonidele kui ka enesetäiendusest huvitatud eri vanuses ja haridustaustaga inimesele üle Eesti ning kutsub Tallinna nädala raames kõiki huvilisi ühiskonnas aktuaalsetel teemadel kaasa rääkima.

TÜ Tallinna nädala avaüritus on traditsiooniline ja tuntud majandusseminar 7. aprillil. Tänavune seminar „Multikultuurne organisatsioon: erandist normiks ka Eestis?“ keskendub tööjõu sisserändele ja multikultuurse organisatsiooni igapäevale – värbamisest töökultuurini. Tööjõu sisserände mõju üle majandusele arutleb TÜ makroökonoomika professor Raul Eamets, multikultuurse organisatsiooni olemusest Eestis räägib TÜ juhtimise professor Maaja Vadi ning kogemusi multikultuurse organisatsiooni juhtimisest ja argipäevast jagab Ericsson Eesti AS personalidirektor Ülle Matt.

8. aprilli loengud on pühendatud haridusvaldkonnast huvitatud inimestele. Õpetajate päeval räägib TÜ Narva kolledži kultuuridevahelise kommunikatsiooni dotsent Jelena Nõmm venekeelses loengus kultuuridevahelise suhtlemise pädevuse arendamise võimalustest koolis ja ülikoolis. TÜ tehnoloogiahariduse vanemteadur Leo Siiman arutleb 3D tehnoloogia kasutamise üle õppetöös.

Personalijuhtide päeval, 9. aprillil kõneleb töötajate privaatsuse tagamisest töösuhetes ja avalikus teenistuses TÜ töö- ja sotsiaalõiguse dotsent Gaabriel Tavits. Sotsiaalministeeriumi töökeskkonna juht Seili Suder annab ülevaate õiguslikult lubatud lahendustest töölekandideerija taustauuringu läbiviimiseks.

10. aprillil, vaimse tervise päeval „Kas terve keha tagab terve vaimu?“ arutleb TÜ peremeditsiini professor Ruth Kalda füüsilise ja vaimse tervise seoste üle. TÜ spordipsühholoogia teadur Aave Hannus vaatleb aga vaimse tervise ja spordi seost tippsportlase ja spordiharrastaja perspektiivist. Kõne alla tulevad ka peamised psühholoogilised söömiskäitumise regulatsioonimehhanismid, millest annab ülevaate TÜ eksperimentaalpsühholoogia laborant Uku Vainik.

Reedel, 11. aprillil on TÜ Tallinna esindusse oodatud kõik õpilasedÕpilaste päeval saab Eesti psühholoogiaüliõpilaste ühenduse liikmete kaudu aimu eksperimentaalpsühholoogia argipäevast ning TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna püüab tulevikkuvaatavalt leida vastust küsimusele „Millise ideega saad sina 30-aastaselt pensionile minna?“.

Tartu ülikool on Eesti suurim täiendusõppe pakkuja. Möödunud aastal täiendas oma teadmisi ja oskusi 1600 kursusel enam kui 31 000 õpihimulist inimest. Ülikool pakub täiendusõpet haridus- ja meditsiinitöötajatele, juhtidele, ametnikele, ettevõtjatele jt.

Tasuta loengud toimuvad TÜ Tallinna esinduses Teatri väljak 3. Tutvu nädala kavaga ja registreeru üritustele: www.ut.ee/tallinn.

Lisainfo: Merle Kangur, TÜ täiendusõppe esindaja Tallinnas, tel: 737 6601, 502 4706, e-mail: merle.kangur [ät] ut.ee.