Haridusteaduste instituut on TÜ kõige sportlikum üksus 2014

Sportliku üksuse nimetuse andmisega tunnustatakse üksust, kus väärtustatakse ja propageeritakse terveid ja sportlikke eluviise, tegeletakse järjepidevalt tervise- ja harrastusspordiga ning osaletakse spordiüritustel.

Õppekorralduse peaspetsialisti Laila Tasa sõnul hindavad haridusteaduste instituudi töötajad tulevaste õpetajate ja haridustöötajate koolitajatena väga tervislikke eluviise ja peavad lugu spordist ning tegelevad innukalt ja regulaarselt aktiivse liikumisega. “Kõik me teame, kui oluline on spordipisiku levitamisel isiklik eeskuju ja nii me oleme üritanud luua selle toreda pisiku levimiseks igati soodsat keskkonda.,” kinnitab Laila.

“Meie instituudi traditsioonilistel akadeemilistel sügisseminaridel on alati programmis ka sportlik tegevus. Oleme käinud koos loodusradadel matkamas, läbinud edukalt, ilma inimkaotusteta  orienteerumisraja Võrumaa metsades, pidanud fotojahti Taevaskojas jne.

Kolm korda nädalas saavad töötajad sportimiseks kasutada meie õppehoone võimlat, seejuures kahel korral nädalas spordivad töötajad, üliõpilased ja vilistlased kõik koos.

Tervisespordi ja liikumisega tegeletakse ka individuaalselt ning seda väga erinevatel aladel nagu näiteks rahvatants, suusatamine, jooksmine, kepikõnd, vesivõimlemine, rulluisutamine, jooga, rattasõit, võrkpall, korvpall, ujumine, võistlustants, aeroobika, sõitmine tõukekelguga, lapsega õues müttamine, koristamine, puude lõhkumine jne.

Oleme õppejõude füüsilise koormuse planeerimisele lähenenud süsteemselt, et  kõik saaksid iganädalaselt piisavalt aeroobset treeningut. Treeningud planeerime neile juba semestri algul tunniplaani tehes. Nii on tavaline, et õppejõul tuleb vähemalt kolm korda nädalas läbida kiirtempos distants Salme tn õppehoonest haridusuuenduskeskusesse Toomemäel ja pärast väikest puhkust tagasi. Distants lõppeb alati mõõduka mäefinišiga. Tunniplaani kavandatud  liikumisrõõmu väljundiks edasijõudnutele on  aga Näituse 2 ja Salme 1a vaheline distants, mille rajareljeef eeldab juba eelnevat treenitust.”

Spordipisikuga nakatunud töötajate ja üliõpilaste arv muudkui kasvab ja juba on kuulda, et soovitakse sporditingimuste mitmekesistamist õppehoones ja uusi ühiseid väljakutseid sportimisel. Kaalutakse lauatennise laua toomist õppehoonesse ja kevadist ühist spordiüritust jalgrattamatka näol. 

Pildid rändkarika üleandmisest 04.02.2015  on aadressil http://www.uttv.ee/fotod#id_galerii=9222