„Kogenud kooli“ programm ootab kandidaate kuni 25. aprillini

 

„Kogenud kooli“ on Tartu Ülikooli programm, mille eesmärk on tuua koolidesse kiiresti uusi reaalainete õpetajaid.

Keda programmi oodatakse? Programmiga on liituma oodatud igas vanuses kandidaadid, kellel on erialane kõrgharidus ja valmisolek minna kooli tööle, alustades samal ajal õpetajahariduse magistriõppes. Lisaks on oodatud ka need, kellel on õpetajakoolitus kunagi läbitud, kuid kes pole üldse või on ammu õpetajana töötanud.

Millised on eeldused vastuvõtuks? Vastuvõtu eeldus on magistrikraad, sealhulgas informaatika, matemaatika ja füüsika õppeained.

Kuidas toimub õpe? „Kogenud kooli“ programmi raames saab 2022/2023. õppeaastal alustada õpinguid õpetajahariduse magistriõppes ning soovi korral sobitame programmis osalejale töökoha kodulähedases üldhariduskoolis.

Kui kaua kestab õpe? Õpe kestab poolteist aastat, kuid õpetajana saab tööle asuda juba õpingute ajal. 

Millise kvalifikatsiooni annab programmis osalemine? Õpetajahariduse õppekava lõpetamisel omandatakse haridusteaduse magistrikraad ja õpetajakutse.

Programmi kandideerimiseks tuleb esitada koopia enda akadeemilisest õiendist (koos läbitud õppeainete nimekirjaga) ja motivatsioonikiri, saates need aadressile kogenudkooli@ut.ee.

Kandideerimine kestab 2022. aastal kuni 25. aprillini ning tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 16. mail.

 

Lisainfoks võtke meiega ühendust aadressil kogenudkooli@ut.ee

„Ma olen väga rahul, et mind programmi valiti, ning mul on hea meel, et tegin ise õige valiku ja mujale matemaatikaõpetajaks õppima ei läinud. Selle programmi juures on eriti hea see, et oleme kursusekaaslastega ka saatusekaaslased ja mõistame üksteist: me kuulame ära, anname nõu, lohutame, julgustame, innustame ja motiveerime üksteist. Meie seltskond on lihtsalt super!“

Annika Koitmäe-Pihl, „Kogenud kooli“ I lend

Korduma kippuvad küsimused

Piiranguid ei ole.

Õpetajahariduse magistriõppes oled õppetasust vabastatud, kui 1) õpid täiskoormusega ja 2) sinu eelmiste magistriõpingute algusest on möödas üle 6 aasta või töötad koolis õpetajana vähemalt 0,5 koormusega. 

Arvesse võivad minna ka lõpetamata õpingud ja läbitud täienduskoolitused. Võtke ühendust kogenudkooli@ut.ee ja aitame välja selgitada. 

Oodatud on igas vanuses kandidaadid. 

 

 

Vaata ka „Kogenud kooli“ programmis osalenud Sulevi kogemuslugu:

#õppimine
2021/2022. akadeemilise aasta avamine. Foto: Andres Tennus

Tartu Ülikooli uus õppeaasta algab üliõpilaste meeleavaldusega

#õppimine
Aruteluring haridusteaduste instituudi uues majas

Õpetajahariduse häkaton võimaldab üliõpilastel õpingute kohta arvamust avaldada

#õppimine
Ukraina pöördumine_Andres_Tennus.jpeg

Aita Ukraina üliõpilastel jätkata haridusteed – tee (püsi)annetus TÜ stipendiumifondi